Będzie 15. emerytura? Prezydent jest „za”, eksperci „przeciw”

15. emerytura ma być brana pod uwagę przez rząd. Taką sugestię wygłosił na antenie jednej z rozgłośni prezydent Andrzej Duda.

r e k l a m a

Trzynasta i czternasta emerytura stały się ważnym punktem pomocy dla seniorów. Według prezydenta Andrzeja Dudy rząd powinien rozważyć także „piętnastkę” – czyli kolejne dodatkowe świadczenie dla seniorów. Według prezydenta ma ono być odpowiedzią na rosnące koszty życia w Polsce.
Eksperci ostrzegają, że kolejne świadczenia spowodują impuls inflacyjny. Pogorszenie bytu Polaków wynika głównie z rosnących cen paliw i energii elektrycznej a co za tym idzie innych artykułów w tym żywności.
Pomysł z przeciwdziałaniem inflacji poprzez dalsze transfery pieniędzy jest porównywany do gaszenia pożaru benzyną.

r e k l a m a

Niezależni eksperci podkreślają, że receptą na zatrzymanie inflacji jest ograniczenie wydatków budżetowych i gospodarstw domowych. Kolejne pieniądze „wpuszczane” na rynek zwiększają popyt a tym samym nie tylko pozwalają na utrzymanie wysokich cen ale także na dalszy ich wzrost.

Źródło: RadioZet/pp
fot. ilust.

Facebook Comments

Jeden komentarz do “Będzie 15. emerytura? Prezydent jest „za”, eksperci „przeciw”

  • 2 września 2022 o 22:22
    Bezpośredni odnośnik

    Będą chcieli wygrać wybory więc to zrobią. Na dzień dzisiejszy nie mają szans za sprawą polityki prowadzonej przez Morawieckiego. Nawet co niektórzy PiSowcy są przeciw Morawieckiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *