15. emerytura. Sprawdź kiedy i dla kogo

Kolejne dodatkowe emerytury stały się sposobem na ratowanie seniorów przed skutkami inflacji i drożyzny. W koalicji rządzącej coraz głośniej mówi się o 15. emeryturze. Ma to być także sposób na ratowanie zwycięstwa wyborczego zagrożonego przez odpływ poparcia wynikający z sytuacji gospodarczej kraju.

r e k l a m a

15. emerytura to już nie tylko pomysł ale i konkretne plany. Mimo apeli ekspertów ostrzegających, że kolejne świadczenia pieniężne napędzą inflację 15. emerytura wydaje się przesądzona.

Wypłata tego świadczenia ma wynieść 1588,44 złotych brutto czyli być w wysokości minimalnego świadczenia emerytalnego. Wypłata w tej wysokości to łączny koszt około 30 mld złotych.

Trwają dyskusje nad datą wypłaty tego świadczenia. Wielu polityków PiS sugeruje, że 15. emerytura powinna być pierwsza w kolejności i wypłacona już na początku 2023 roku. Jednocześnie już wiadomo, że świadczenie to będzie

r e k l a m a

przeznaczone dla wszystkich bez kryterium dochodowego.

Eksperci sugerują, że ma to być pomysł na ratowanie poparcia partii rządzącej przed nadchodzącymi wyborami w 2023 roku.

Obecnie poparcie dla PiS spada a łączy się to z narastającą inflacją i wzrostem cen w kraju.

Źródło: pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

2 komentarze do “15. emerytura. Sprawdź kiedy i dla kogo

  • 22 listopada 2022 o 19:23
    Permalink

    Jako osoba w wieku emerytalnym cieszę się z tego, aczkolwiek coś jest nie tak,ponieważ jedni emeryci mają tak dużo pieniędzy naskladanych, bezproduktywnych, które często padają łupem złodziei, a inni mało i wtedy jest to pomoc. Może powinno zaistnieć jakieś inne rozwiązanie.

  • 23 listopada 2022 o 16:43
    Permalink

    Tu chodzi o następną kadencję rządów a nie emerytów. Ja jako emerytka cięszę się z dodatkowych pieniędzy ale w życiu nie ma nic za darmo. Wszystko będą musiał spłacać nasze dzieci, wnuki przez dziesiątki dekad .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *