AktualnościPolitykaPolskaUkraina

200 polskich czołgów jedzie na Ukrainę. Polska liczy na “sojuszników”

Premier Matusz Morawicki potwierdził, że Polska dostarczyła na Ukrainę już 200 czołgów. Rezerwy Wojska Polskie spadają i mają zastąpić je wojska sojusznicze.

r e k l a m a

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że Polska przekaże czołgi do walki z rosyjską inwazją. Polska wysyła na Ukrainę zmodernizowane czołgi T-72 które wciąż stanowią podstawę polskich wojsk pancernych.

Przyznano tym samym, że spadły polskie rezerwy uzbrojenia. Polski rząd chce zastąpić realnie posiadane uzbrojenie obecnością wojsk sojuszniczych.

Nasze zapasy są uaktualniane, jeszcze nie nastąpiło to w pełni. Temu służyła wizyta naszego ministra obrony w USA. Oczekujemy przyspieszenia w tym względzie. Temu służą także kontrakty, które podpisujemy. Na czas uzupełnienia tych zapasów oczekujemy zwiększonej obecności sojuszniczej – odpowiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Mimo ukraińskiej lekcji, gdzie wobec ataku Rosji wycofały się wszelkie zagraniczne wojska i infrastruktura, Polska wciąż pokłada nadzieję w pomocy sojuszniczej oddając swoją broń Ukrainie.

Źródło: pp

fot. ilust.

r e k l a m a

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *