600 złotych za zaszczepienie się. PiS kupuje poparcie PSL?

Szumnie zapowiadane spotkanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół poselskich zakończyło się impasem. PiS który szuka poparcia dla swoich nowych ustaw „covidowych” liczy na poparcie PSL. Ludowcy postawili niespodziewane warunki poparcia.

Spotkanie Elżbiety Witek nie przyniosło przełomu. Prawo i Sprawiedliwość szuka poparcia dla ustaw które wprowadzają między innymi dostęp pracodawców do danych o szczepieniach pracowników. Kontrowersyjny projekt został odłożony gdyż wywołał on bunt w samym PiS.

Rękę do PiS wyciąga PSL. Ceną poparcia dla ustaw rządowych ma być dodanie do nich programu nazwanego „600 plus”.

Według pomysłu PSL, każda osoba która zdecyduje się na szczepienia ma otrzymać zachętę w postaci świadczenia 600 złotych.

Idziemy na spotkanie z marszałek Sejmu z jasnymi propozycjami; proponujemy m.in. zachętę w postaci wypłacenia 600 złotych za zaszczepienie się przeciw Covid-19, a także wprowadzenie na stałe dodatku covidowego dla personelu niemedycznego – poinformował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obecnie trwają zakulisowe rozmowy PiS i PSL na temat poparcia projektów rządowych w zamian za wpisanie do nich kosztownych pomysłów ludowców.

Świadczenie jakie mieliby otrzymać szczepiący się budzi kontrowersje. Miliony Polaków które zaszczepiły się wcześniej nie otrzymały żadnych świadczeń z tego tytuły a nagradzane mają być osoby które unikały szczepień.

Także koszty rozwiązań zaproponowanych przez PSL budzą niepokój wobec kryzysu wywołanego inflacją której jedną z przyczyn było rozdawnictwo pieniędzy przez rząd.

Także nowa mutacja COVID według najnowszych danych jest odporna na obecnie stosowane szczepionki co dyskredytuje program szczepień. Prawdopodobnie każda następna mutacja będzie wymagała innych szczepionek a COVID stanie się permanentnym składnikiem naszego otoczenia jak tradycyjna grypa.

Mutacja „NU”. Morderczo skuteczna, odporna na leki i szczepionki!

Źródło: PP

fot. ilust.

Facebook Comments

One thought on “600 złotych za zaszczepienie się. PiS kupuje poparcie PSL?

  • 27 listopada 2021 o 21:06
    Permalink

    600 za udział w eksperymencie? a może wpierw ustawa kompensacyjna tym, co się już zaszczepili?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.