AktualnościCiekawostkiPogodaTurystyka

7-dniowa prognoza pogody. Dobre wiadomości dla narciarzy

Początek ferii zimowych stoi pod znakiem powrotu zimy. W całej północnej Polsce przybywa śniegu a temperatury oscylują w okolicach 0 stopni Celsjusza. Kolejne dni zapowiadają ochłodzenie i przyrost pokrywy śnieżnej.

r e k l a m a

Wczorajsze opady śniegu przyniosły wzrost pokrywy śnieżnej na północy Polski. Temperatura w przeważającej części kraju wynosiła między +1 a -2 stopni C. Zmiana pogody przyniosła także silniejszy wiatr osiągający miejscami 90 km/h.

Kolejne dni utrzymają zimową pogodę w całym kraju. Mimo utrzymującego się silnego wiatru, przybywać ma pokrywy śnieżnej. Warunki narciarskie w górskich kurortach mają być dobre i bardzo dobre.

W środę ma nastąpić gwałtowny spadek temperatur. W nocy w całym kraju ma być od – 10 do -15 stopni C. W dzień poza wybrzeżem utrzymają się ujemne temperatury przy dalszych silnych porywach wiatru.

Podobne warunki mają być w czwartek i piątek. Temperatura jednak może wzrosnąć i oscylować w okolicach 0 co oznacza niebezpieczne warunki an drogach zwłaszcza w godzinach porannych i nocy.

Przyszły weekend ma przynieść stabilizację pogody. Ustaną silniejsze porywy wiatru a temperatura ma się ustabilizować w przedziale od – 1 stopnia C. na wschodzie i południu do +2 na wybrzeżu.

W miejscowościach górskich cały czas będą bardzo dobre warunki dla narciarzy.

Uwaga na oferty “last minute”. Jak wybierać pewne i bezpieczne oferty turystyczne

Źródło: imgw/pp

fot. ilust.

Facebook Comments