PolitykaPolskaZ OSTANIEJ CHWILI

Już od jura! Alert dla cyberprzestrzeni na obszarze całego kraju

Premier Mateusz Morawicki podpisał zarządzenie wprowadzające z dniem 5 grudnia pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP dotyczący cyberprzestrzeni na obszarze całego kraju!

Wprowadzenie pierwszego stopnia alarmowego ALFA-CRP dotyczącego cyberprzestrzeni na obszarze całego kraju; jest to związane z organizacją Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, który w poniedziałek rozpocznie się w Katowicach.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że stopień alarmowy obowiązuje od niedzieli 5 grudnia 2021 r. (od godz. 23:59) do piątku 10 grudnia 2021 r. (do godziny 23:59).

„Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z organizacją Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 (the UN Internet Governance Forum), który odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach” – podało RCB.

RCB w komunikacie wskazało, że stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni.

„Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych” – napisano w komunikacie.

Źródło: RCB

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *