Szpieg i syn bohatera III Rzeszy nowym ambasadorem Niemiec w Polsce!

Od kilku miesięcy był wakat na stanowisku ambasadora Niemiec w Polsce. Z zakulisowych informacji wynikało, że Polska nie zgadza się na kandydata zgłoszonego przez stronę Niemiecką. Ostatecznie nowym ambasador został przyjęty. Wcześniej obył wycieczkę po Polsce od Auschwitz poprzez Muzeum Powstania Warszawskiego i inne historyczne miejsca.

Swoją misję dyplomatyczną rozpoczyna w Polsce nowy ambasador Niemiec. W swym oświadczeniu nowy ambasador Arndt Freytag von Loringhoven podkreślił, że Polska jest dla Niemiec jednym z najważniejszych partnerów.

Kontrowersje związane z osobą nowego ambasadora wiążą się z jego przeszłością oraz pochodzeniem. Z tego względu przed objęciem urzędu odbył on objazd historycznych miejsc kraju. Miało to na cele ocieplenie jego wizerunku i przychylność władz RP wobec tej kandydatury.

To dla mnie prawdziwy zaszczyt i ogromna radość, że mogą być ambasadorem w państwa wspaniałym kraju – kraju naszego sąsiada, jednym z najważniejszych krajów partnerskich, z którym tak wiele nas łączy: 1000-letnia historia pełna blasków i niestety też tragiczna przeszłość, w której tak wielu z Państwa przodków stało się ofiarami okrutnych zbrodni popełnionych przez naszych przodków” – powiedział nowy ambasador w opublikowanym w Twitterze wideo.

Wokół oosby nowego ambasadora Niemiec w Polsce pojawiły się kontrowersje, związane z jego ojcem. Był on oficerem Wehrmachtu i pod koniec II wojny światowej służył w bunkrze Hitlera do samego końca III Rzeszy.

Kolejnymi znakami zapytania dla tej kandydatury jest jego wieloletnia służba w jednostkach wywiadowczych RFN a następnie NATO gdzie był szefem wywiadu. W czasie „zimnej wojny” von Loringhoven wiele razy prowadził działania wywiadowcze wymierzone w Polskę.

Na podstawie: twitter.com

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *