Andrzej Rosiewicz, ma 78 lat i pracuje bo, musi

Andrzej Rosiewicz jest obecny na polskich scenach od 70 lat. Piosenkarz zaczynający swoje występy jako dziecko nadal koncertuje. 78-latek przyznaje, że pracuje bo, musi.

r e k l a m a

Andrzej Rosiewicz debiutował na scenie jako dziecięca gwiazda. Obecnie 78-latek nadal pozostaje aktywny i koncertuje. Jak sam przyznaje zmusza go do tego sytuacja finansowa.

Piosenkarz pracujący jak inne gwiazdy na tak zwanych „umowach śmieciowych” otrzymywał do niedawna niewiele ponad 500 złotych emerytury. Co ciekawsze, piosenkarz który w późnym wieku został ojcem pobierał także zasiłek 500 plus, który jak sam twierdził ratuje jego budżet.

Sytuacja Rosiewicza przypomina sytuację innych gwiazd, które w szczycie kariery otrzymywały ogromne honoraria ale nie odkładały składek emerytalnych.

Taka sytuacja zmusza 78-latka do ciągłych występów. Rosiewicz nadal koncertuje i chętnie udziela się w mediach. Szczyt jego popularności przypadł na ostanie lata PRL. Mimo to jego przeboje jak „Chłopcy radarowcy” czy „Najwięcej witaminy…” zna cała Polska i nadal cieszy się on pamięcią i sympatią publiczności.

Źródło: pp

fot. GD

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *