CiekawostkiEzoterykaReligia

Apokalipsa według Abrahama. Szokująca przepowiednia ukrywana przez Kościół!

“Apokalipsa Abrahama” to tekst pochodzący z czasów ziemskiej bytności Jezusa. Mimo że przepowiednia ta nie została zaliczona do tekstów biblijnych, to jej treść znana jest badaczom. Kościół Katolicki ukrywał ją ponad tysiąc lat!

r e k l a m a

“Apokalipsa Abrahama” powstała w czasach Jezusa. Tekst jej był ukrywany z uwagi na to, że odbiegał od znanej apokalipsy św. Jana. Jedyne znane tłumaczenie apokryfu Abrahama pochodzi z około X wieku.

Przez ponad tysiąc lat Kościół ukrywał ten apokryf usuwając go z oficjalnych tekstów biblijnych oraz dokumentów chrześcijańskich.

“Apokalipsa Abrahama” ma jednak wiele punktów wspólnych z wizją św. Jana. Tak opisano w niej np. przybycie i wygląd jeźdźców apokalipsy znanych także w tekście św. Jana.

Istoty, na podobieństwo człowieka. (…) Jego ciało przypominało szafir, jego oblicze chryzolit, włosy śnieg, diadem zaś na głowie tęczę. (…) Wóz, mający koła ogniste, każde koło pełne wokół oczu, na kołach zaś tron, który ujrzałem, a był ogniem pokryty, a ogień płynął wokół niego; był to ogień nieopisany nawet jako zastęp ognisty – czytamy w apokryfie.

Tekst apokalipsy Abrahama jasno określa zwiastuny czasów ostatecznych. Są to:

* Grzmoty, głosy i trzęsienia ziemi

* Pożary miast

* Smutek z powodu wielkiej potrzeby

r e k l a m a

* Zaraza i pomór bydła

* Ścięcie mieczem i ucieczka w niebezpieczeństwie

* „Dzikie zwierzęta będą ich grobem”

* Zniszczenie wśród władców przez trzęsienie ziemi i miecz

* „Głód świata, ich pokolenia”

* Częste gradobicie i intensywne opady śniegu

* Zniszczenia powodowane głodem i zarazą

Według “Apokalipsy Abrahama” po tych 10 plagach nastąpi „wiek sprawiedliwości i wieczna radość dla prawych, a zniszczenia dla złych”, co znów łączy ten tekst z późniejszym dziełem przypisywanym św. Janowi.

Źródło : pp

fot. ilsut.

r e k l a m a
Facebook Comments