AktualnościPolitykaPolska

Areszt dla Antoniego Macierewicza?! Sikorski oskarża byłego ministra

Kluczowy członek rządu 13 grudnia Donalda Tuska, Radosław Sikorski stwierdził, że ma dowody na przestępstwa Antoniego Macierewicza. Wątpliwość wobec rewelacji minisitara Spraw Zagranicznych z rządu 13 grudnia zgłosił prezydent Andrzej Duda.

Radosław Sikorski, minister rządu 13 grudnia i najbliższy współpracownik Donalda Tuska ogłosił, że ma dowody na przestępstwa Antoniego Macierewicza będące postawą aresztowania polityka.

Sikorski oparł swoje tezy na ocenie likwidacji WSI przeprowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości likwidującego wpływy Rosji w polskich służbach.

Za sposób likwidacji WSI, za sposób poprowadzenia tej skandalicznej komisji (podkomisji smoleńskiej), która niczego nie udowodniła. Dzisiaj będę na Radzie Ministrów widział się z prokuratorem generalnym i mu to pytanie przekażę. Gdyby ktoś z nas zrobił 1/10 tego, co zrobił Macierewicz na szkodę państwa polskiego, to byśmy siedzieli, a on nie siedzi – powiedział Sikorski.

Do słów Sikorskiego odniósł się prezydent Andrzej Duda, stwierdzając, że jeśli minister rządu 13 grudnia ma dowody na przestępczą działalność Antoniego Macierewicza powinien je ujawnić w proprokuraturze.

Od słow Sikorskiego odciął się nawet Donald Tusk, premier rządu 13 grudnia.

Ja bym bardzo chciał, żeby prokuratura działała szybciej. Niestety, w tej chwili dysponujemy takimi narzędziami, jakie odziedziczyliśmy po poprzednikach. Kogo aresztuje prokuratura i zatwierdzi sąd, to zobaczymy. Ja mam dość długą listę, ale to jest lista w mojej wyobraźni, nic więcej – powiedział Donald Tusk.

Źródło: pp

fot. arch.

Facebook Comments