CiekawostkiKościółTeatr i Opera

Skandaliczny atak na Jana Pawła II. Toruński teatr przekroczył kolejne granice

Przedstawienie „Śmierć Jana Pawła II” to obraz pełen wulgarnych i dosłownych scen związanych z odejściem Karola Wojtyły. Obecnie spektakl ma być wystawiony przez jeden z toruńskich teatrów.

Spektakl „Śmierć Jana Pawła II” jest obrazem, który miał pokazać ostanie chwile życia Karola Wojtyły. Dosłowność przedstawienia i pokazywanie papieża nago oraz w scenach przewijania czy cewnikowania jest określany jako odrażający.

Przedstawienie skupione na dosłowności i szokowaniu fizycznym cierpieniem nie przypomina spektakli przeznaczonych do myślących widzów. Epatowanie cierpieniem, nagością i ułomnością ma na celu jedynie obnażenie postaci Jana Pawła II.

Pozbawioną walorów artystycznych i estetycznych sztukę oprotestowani lokalni samorządowcy oraz społeczność katolicka z Torunia.

Powstała także interpelacja do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego:

“kilka tygodni temu zarówno Pan Marszałek, jak i większość radnych województwa, nie mieli najmniejszych wątpliwości, że ponownie próbuje się zdyskredytować Jego postać i dokonania oraz autorytet, o czym dobitnie świadczyły Pańskie słowa: „Trwa kolejny atak na św. Jana Pawła II, od 2017 roku duchowego patrona naszego województwa (…) uderzenie skierowane jest przeciwko św. Janowi Pawłowi II, naszemu patronowi, podziwianemu na całym świecie, wielkiemu obrońcy godności i praw człowieka, orędownikowi wolności narodów zza żelaznej kurtyny”.

Spektakl ma mieć swoją toruńską premierę w niedzielę…

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments