Autobusem po 20 punktów karnych! [WIDEO]

Mandatami karnymi o łącznej kwocie 4 tysięcy złotych i 20 punktami karnymi zakończyła się niebezpieczna jazda 43-letniego kierowcy autobusu po krajowej „dziewiątce” w powiecie sandomierskim. Mężczyzna przewoził na pokładzie 11 pasażerów. Kierowcę namierzyli i ukarali policjanci z grupy SPEED.

Sandomierscy policjanci z grupy Speed patrolujący drogę krajową nr 9 otrzymali sygnał o niebezpiecznej jeździe kierującego autobusem. Policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem szybko namierzyli wspomniany pojazd i zamierzali skontrolować zachowanie kierującego mercedesem. Na potwierdzenie zgłoszenia nie trzeba było długo czekać, gdyż już po chwili 43-letni kierujący przejeżdżając przez miejscowość Trzebiesławice dopuścił się dwóch niebezpiecznych manewrów – wyprzedzania na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Niebezpieczna jazda nie mogła się skończyć inaczej, jak natychmiastowym zatrzymaniem do kontroli. Na uwagę zasługuje także fakt, że mężczyzna nie jechał sam i przewoził jeszcze 11 pasażerów.

Za popełnione wykroczenia mężczyzna ukarany został dwoma mandatami karnymi o łącznej kwocie 4000 złotych, a jego konto „zasiliło” 20 punktów karnych.

Źródło: policja.pl

fot. arch. wideo: policja.pl

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *