“Bestia” zatrzymana na lotnisku. Gwałciciel ukrywał się w Norwegii

Policjanci we współpracy z norweską Policją zatrzymali 34-letniego Damiana T., wobec którego toczy się postępowanie o zgwałcenie. By uniknąć wymiaru sprawiedliwości mężczyzna od lat ukrywał się poza granicami naszego kraju.

r e k l a m a

Mężczyzna, którego dotyczyły działania, to 34-letni Damian T., stwarzający zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności seksualnej innych osób, tzw. bestia, wobec którego toczy się postępowanie o zgwałcenie. W przeszłości był on karany m.in. za zabójstwo oraz liczne zgwałcenia i przestępstwa na tle seksualnym, a Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. By uniknąć wymiaru sprawiedliwości mężczyzna od lat ukrywał się poza granicami naszego kraju.

29 stycznia 2023 roku norweska Policja podjęła działania wobec mężczyzny, który w jednej z restauracji sieci fast-food na terenie Norwegii prezentował dzieciom zdjęcia pornograficzne. Okazał się nim poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości 34-letni Damian T. Po zatrzymaniu mężczyzny zapadła decyzja o natychmiastowym wydaleniu go z Norwegii. Służby norweskie o całym zdarzeniu poinformowały polską Policję. Na tej podstawie polscy policjanci podjęli działania.

2 lutego 2023 roku policjanci z Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej

r e k l a m a

Policji, we współpracy z funkcjonariuszami z wydziałów kryminalnych z KWP w  Katowicach, KWP w Krakowie, KMP w Bielsku Białej, KPP w Żarach i KPP w Krakowie zatrzymali podejrzanego w podkrakowskich Balicach, bezpośrednio po wyjściu z samolotu. Zatrzymany został następnie przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na wyrok w sprawie.

źródło: policja.pl

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *