112Aktualności

SZOK! Bezdomna 24-latka z dwuletnim dzieckiem mieszkała w namiocie

Policjanci z komisariatu na gdańskim Przymorzu zatrzymali 24-letnią kobietę, która na terenie zalesionym przebywała w namiocie ze swoją dwuletnią córeczką. Dziecko było w krótkim rękawku i wyglądało na wyziębione. Po wstępnym badaniu dziewczynki lekarz stwierdził, że jest wychłodzona, głodna i ma infekcję górnych dróg oddechowych. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na dalsze badania.

Dyżurny jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od pracownika socjalnego, z którego wynikało, że na terenie zalesionym na al.Jana Pawła II rozstawiony jest namiot, w którym prawdopodobnie przebywa dziecko, a trzy osoby dorosłe, które tam mieszkają, nie chcą zgłaszającej oraz strażnika miejskiego wpuścić do środka. Oficer dyżurny we wskazane miejsce skierował policjantów, którzy podczas interwencji potwierdzili informacje przekazane przez zgłaszającą. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i dwie kobiety, w tym 24-letnią matkę dziecka.

r e k l a m a

Z namiotu wydobywał się dym papierosowy, a dwulatka wyglądała na wyziębioną i miała na sobie koszulkę z krótkim rękawkiem. Funkcjonariusze natychmiast okryli dziecko kocami i folią termiczną oraz wezwali karetkę. Po wstępnym badaniu dziewczynki lekarz stwierdził, że dziecko jest wychłodzone, głodne i ma infekcję górnych dróg oddechowych. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na dalsze badania. 24-letnia matka dwulatki została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Zebrane w tej sprawie materiały zostały także przekazane do sądu rodzinnego.

Za przestępstwo narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osoby, nad którą ma się obowiązek opieki, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

fot. tamże.

r e k l a m a
Facebook Comments

4 komentarze do “SZOK! Bezdomna 24-latka z dwuletnim dzieckiem mieszkała w namiocie

  • Gdyby to byli Ukraińcy to mieszkanie by otrzymali. Polacy to podgatunek.

  • Dziecko też mogli aresztować, za to że bezdomne, teraz już bez matki i zagraża śmiercionośnymi kowidami “odpowiedzialną” część społeczeństwa.

  • Szokiem to jest traktowanie Polaków. Ukraińcom którzy tutaj przyjechali zapewnia się mieszanie, opłaty na nie, przywileje, 500+ i inny socjal a bezdomni Polacy muszą żebrać na ulicy i jedyne co się robi to ich spisuje i przegania. Nawet państwo ciepłej zupy nie zapewnia. A tutaj straszy się jeszcze kobietę wiezieniem i odebraniem jej dziecka zamiast jej pomóc. Jaka była przyczyna że spała w namiocie, może ją wyrzucono z pracy/mieszkania. To już nikogo nie obchodzi. Niebywałe, jak Polacy we własnym kraju są traktowani.

  • Bezduszne trybiki machiny PO-PISu gdzie Wasze sumienia żeby odłączyć dziecko od matki. Dajcie jej mieszkanie i opiekę. Dla Ukrów jest ale dla Polaków już nie, ja się pytam dlaczego??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *