AktualnościCiekawostkiFinanse & bussinesPolityka

Bilety wstępu do centrów handlowych?! Absurdalny pomysł posła PiS

Bartosz Kownacki (PiS), bliski współpracownik Antoniego Maciarewicza dorównuje mu fantazją. Wpadł na pomysł by od klientów wchodzących do centrów handlowych pobierać opłaty!

Kownacki pochwalił się swoim pomysłem w mediach społecznościowych. Jego koncepcja jest prostotą dorównuje niedorzeczności. Chodzi o to by klienci przed wejściem do marketu wnosili opłatę w formie kaucji.

Jeśli przy wyjściu pokażą paragon z zakupów będą mogli odebrać kaucję. Ma to według Kownackiego wyeliminować tak zwaną „turystykę marketową”, kiedy klienci wchodzą do centrum handlowego tylko oglądać towary lub spędzić czas a nie koniecznie na konkretne zakupy.

Poseł PiS wpadł na swój pomysł w sobotę, kiedy to zauważył duży ruch w centrach handlowych. Zatroskany poseł wyjaśnia to zjawisko „turystyką marketową”. Według niego to sztuczny tłok ludzi którzy nie mają innego pomysłu na spędzanie soboty.

Poseł jest wyraźnie oderwany od rzeczywistości i nie zauważył jak długo markety były zamknięte oraz, że trwa czas przedświątecznych zakupów.

Sama branża sklepów wielkopowierzchniowych zaznacza, że to już nie te czasy, gdy klienci snuli się po sklepach. Klienci przestali traktować wyjście do galerii handlowej jako sposób na spędzanie czasu; działają bardziej zadaniowo. Skończyło się też wędrowanie po sklepach z całą rodziną. Także osławione spotkania młodzieży nie jest tylko wyborem tak zwanej „miejscówki”. Młodzi ludzie korzystają chętnie z punktów z jedzeniem i napojami w marketach.

Póki co pomysł posła Kownackiego pozostaje „polityką twetterową”. Ani klienci ani właściciele galerii handlowych nie popierają pomysłu polityka PiS.

Na podstawie: twitter.com @KownackiBartosz

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *