Finanse & bussinesPolska

Błyskawiczny wzrost ubóstwa w Polsce. Efekt Tuska?

Ośrodki zajmujące się pomocą dla najuboższych w Polsce notują ogromny wzrost ilości potrzebujących osób. Żywność i odzież znów stały się produktami niedostępnymi dla najuboższych.

r e k l a m a

Punkty pomocy dla osób najuboższych notują rekordowe kolejki potrzebujących pomocy. Od początku roku rośnie zainteresowanie osób ubogich produktami żywnościowymi, ubraniami oraz środkami chemicznymi.

Prywatne, kościelne i instytucjonalne ośrodki pomocy notują wzrost liczby potrzebujących.

Bydgoskie Stowarzyszenie Dzięki Wam, jedna z organizacji świadczących pomoc najuboższym, przeżywa ostatnio oblężenie. W kolejce po wsparcie ustawiają się tłumy ludzi.

W poniedziałki i środy obsługujemy osoby z dziećmi, z kolei we wtorki i czwartki osoby bezdzietne, samotne, seniorów – mówi Adam Jaworski, prezes Stowarzyszenia Dzięki Wam. – Obserwujemy, że w lawinowym tempie przybywa potrzebujących. Tylko w miniony wtorek po dwóch godzinach wydawania darów jeszcze 100 osób stało w kolejce. Najczęściej proszą o żywność, środki chemiczne i odzież. – stwierdza prezes na łamach Expressu Bydgoskiego.

r e k l a m a

Podobna sytuacja jest w całym kraju. Największe oblężenie notują tak zwane „jadłodzielnie”, gdzie najubożsi mogą zapatrzyć się w podstawowe produkty żywnościowe.

Polska, która notowała największe spadki ubóstwa w Europie obecnie może znacząco spaść w statystach. Kolejne zwolnienia grupowe oraz odpływ inwestorów notowany np. w branży motoryzacyjnej może cofnąć Polskę do lat 90-tych XX wieku i masowego bezrobocia i ubóstwa milionów Polaków.

Źródło: express bydgoski/pp

fot. ilust.

Facebook Comments