Bohater olsztyńskiej seksafery niewinny! Sprawiedliwość po 14 latach?

Czesław Jerzy Małkowski były prezydent Olsztyna stał się znany w całym kraju po oskarżeniu go o molestowanie podwładnych. Z jedną z nich miał nawet zmusić do stosunku płciowego na wieży olsztyńskiego ratusza. Po 14 latach batalii sądowych Małkowski okazał się niewinny!

Sprawa Czesława Jerzego Małkowskiego ciągnęła się 14 lat. Były prezydent Olsztyna oskarżony o gwałt na ciężarnej urzędniczce był skazany na 5 lat bezwzględnego więzienia.

Czesław Jerzy Małkowski od 2008 roku był oskarżany o gwałt na ciężarnej urzędniczce. W pierwszym procesie, który toczył się przed sądem w Ostródzie, został skazany na pięć lat więzienia. Wyrok 5 lat więzienia uchylił Sąd Okręgowy w Elblągu. Kolejny proces Małkowskiego toczył się przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Ten sąd w grudniu 2018 r. Małkowskiego uniewinnił. Ten uniewinniający wyrok utrzymał w grudniu 2019 r. w mocy Sąd Okręgowy w Olsztynie i od tego wyroku wniesiono kasacje oddalona przez SN.

“Sąd wydając wyrok uniewinniający oparł się przede wszystkim na własnym przekonaniu, analizie zeznań wielu świadków, logowaniach telefonów, a nie opiniach biegłych” – mówił przed SN odnosząc się do argumentów kasacji obrońca Małkowskiego mec. Marek Gawryluk. Jak dodał, biegli mają pomóc sądowi w zrozumieniu sprawy, a nie wyręczać w wyrokowaniu.

W ubiegłym roku do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął wniosek Małkowskiego o odszkodowanie i zadośćuczynienie w wysokości ponad 2,7 mln zł za niesłuszne zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie. Jak przekazał obrońca prezydenta, w sprawie trwało oczekiwanie na rezultat kasacji.

Po prawomocnym wyroku uniewinniającym Małkowski złożył też doniesienie na kobietę, która oskarżała go o gwałt.

Źródło: pp

fot.arch.

Facebook Comments