Nad Polskę nadciąga fala „brudnego deszczu”! Naukowcy uspokajają

Nad Polskę nadciąga ogromna chmura „brudnego deszczu”. Wraz z opadami może spaść warstwa żółtego pyłu. Eksperci uspokajają, mimo uciążliwości pył nie jest groźny i ma pochodzenie naturalne.

Zdjęcia satelitarne ujawniły zbliżającą się do Polski chmurę pyłu. Żółty pył był już widoczny nad Grecją i Włochami, do Polski ma dotrzeć dziś (29.03). Największa ilość pyłu nad Polską ma być obserwowana 30 marca i wraz z deszczem ma opadać na ziemię.

Pył pochodzi z Sahary, są to drobiny pustynnego pisaku porwane przez wiatr. Zjawisko takie jest obserwowane od setek lat i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie, rośliny i zwierzęta.

UWAGA: chmura metanu nad Polską! Co jest przyczyną?

W kolejnych dniach chmura ma przesunąć się nad Ukrainę i Rosję.

Źródło: pp

fot.: ilust./tt

Facebook Comments

2 komentarze do “Nad Polskę nadciąga fala „brudnego deszczu”! Naukowcy uspokajają

 • 9 kwietnia 2022 o 22:27
  Permalink

  Nazwałbym to „błotnisty deszcz” a nie „brudny”, właśnie z uwagi na zawartość w chmurach piasku z Sahary. Na początku sądziłem że chodzi o pyłki kwiatów przenoszone z wiatrem i spłukiwanym z atmosfery na ziemię przez deszcz ale chyba na to za wcześnie, skądinąd może być to przenoszone z cieplejszych regionów gdzie wegetacja rozpoczyna się wcześniej 🙂
  Przyznam się ze odetchnąłem z ulgą jak doczytałem do końca ponieważ równolegle podejrzewałem że oto spełnia się przepowiednia Krzysztofa Jackowskiego o jakimś b. szkodliwym chemicznie „złotym pyle nad Polską” ale też który był przewidywany w wizjach jakiegoś obcokrajowca, także jasnowidza, jakiś wiek temu 😀

 • 10 kwietnia 2022 o 00:04
  Permalink

  polecamy przepowiednie naszego dyżurnego jasnowidza Jana Benedykta Kościelnego zamiast p. Jackowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.