112AktualnościPolska

Bunt więźniów i użycie broni palnej? Stonoga znów na Białołęce! [WIDEO]

Zbigniew Stonoga ujawnił w mediach społecznościowych nagranie spod aresztu na warszawskiej Białołęce. Według relacji Stonogi miało tam dojść do buntu osadzonych oraz użycia broni palnej!

Zbigniew Stonoga /arch./

Areszt Śledczy na warszawskiej Białołęce jest jednym z najbardziej znanych w Polsce. Trafiają tam nie tylko zwykli przestępcy ale często także osoby uwikłane w procesy o znamionach politycznych.

Zbigniew Stonoga, który powrócił do swojej działalności społecznej i politycznej po uniewinnieniu z zarzutów jakie postawiła mu prokuratura Zbigniewa Ziobry był w nocy (18-19.09.2022) pod murami aresztu na Białołęce. Miało tam dojść do buntu osadzonych związanego ze zmianami postępowania wobec osadzonych polegających m.in. na ograniczeniu kontaktów z rodzinami i adwokatami.

Uderzenie w prawa człowieka osadzonych Stonoga nazwał „pozbawieniem godności” tychże. Publicysta wskazał także na warunki w jakich przebywają osadzeni takie jak: brak odpowiednich warunków higienicznych, zarobaczenie cel, złe warunki żywieniowe.

Stonoga wskazuje, że takie postępowanie godzi w prawa człowieka oraz godność osadzonych. Pozbawienie kontaktów z rodzinami ma być także przeciw-skuteczne resocjalizacji oraz prowadzić do demoralizacji osadzonych trafiających za kraty z błahych powodów.

W swoim nagraniu w serwisie YouTube Stonoga sugeruje także użycie bronni przez funkcjonariuszy co nie zostało potwierdzone przez policję.

>>>NAGRANIE <<<

Sprzeciw więźniów związany z ograniczaniem ich praw jest wspierany przez środowiska kibicowskie i może rozprzestrzenić się na inne miejsca odosobnienia wzorem buntów jakie miały miejsce w polskich więzieniach w latach 90-tych. Wtedy to bunty skazanych doprowadziły do poprawy warunków bytowych w więzieniach oraz wprowadzenia elementów podmiotowego traktowania osadzonych.

Źródło: TY/PP

fot. ilust.-arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *