Cejrowski celnie o Ukraińcach. Padły szokujące słowa

Znany podróżnik, felietonista i celebryta Wojciech Cejrowski, znany jest z bezkompromisowych wypowiedzi. Tym razem Cejrowski poruszył temat rozdawnictwa dla uchodźców z Ukrainy.

Znany podróżnik i celebryta Wojciech Cejrowski nie unika tematów kontrowersyjnych. W swoich wypowiedziach jest bezkompromisowy dzięki czemu cieszy się sympatią wielu Polaków.

r e k l a m a

Tym razem Cejrowski odnosi się do pomocy dla Ukraińców i rządowego rozdawnictwa środków socjalnych dla uchodźców.

500 Plus dla Ukraińców, to jest nielegalne. Ta pani, która to ogłosiła w telewizji, powinna wylecieć z roboty (…). Otóż 500 Plus uchwalono po to, by Polacy się rozmnażali, więc teraz możemy Ukraińcom, jeżeli taka jest wola Polaków albo rządu, dać 500 zł, ale nie możemy im dawać 500 Plus z ustawy o 500 Plus. -powiedział Cejrowski.

Cejrowski podkreśla, że rząd rozdaje środki uzyskane z podatków Polaków.

Wszystkie inne rozdawnictwa (…) są nielegalne, bo Polacy płacą w podatkach na szkoły. Ukraińcom możemy udostępnić pomieszczenia szkolne, bo chcemy pomóc, ale niech oni tam swoje nauczycielki usadowią, żeby one uczyły w ukraińskich klasach, zgodnie z ukraińskim programem nauczania -dodał podróżnik.

Cejrowski odnosi się także do problemu poziomu szkolnictwa który ulegnie obniżeniu przez masowy napływ dzieci z Ukrainy.

Dzieci ukraińskie nie znają polskiego, polskie dzieci nie znają ukraińskiego. Sadzamy je we wspólnej klasie. To jest zły pomysł. Dwa różne programy nauczania. Wszystkim się obniża poziom edukacji poprzez takie wymieszanie. Powinny być osobne klasy z programem ukraińskim. Tych dzieci tutaj najechało mnóstwo. Nauczycielki też przyjechały. One znają program nauczania ukraiński i powinny ciągnąć te dzieci. One mają tylko miesiąc przerwy w szkole od początku wojny, w związku z tym można nawet nadrobić tak, żeby nie miały żadnego opóźnienia. -stwierdził Cejrowski.

https://portal-polski.pl/ukraincy-chca-zostac-polsce/12415/

Słowa podróżnika spotkały się z falą hejtu w lewicowych mediach. Zdroworozsądkowe wypowiedzi tego typu często spotykają się z oskarżeniami o rosyjską propagandę. Rozdawnictwo środków budżetowych oraz upadek systemu edukacji czy służby zdrowia jakie może spowodować masowy napływ uchodźców to tematy tabu w mediach głównego nurtu.

r e k l a m a

Źródło: pp

fot.: arch.

Facebook Comments

6 komentarzy do “Cejrowski celnie o Ukraińcach. Padły szokujące słowa

 • 10 kwietnia 2022 o 08:32
  Permalink

  Tak naprawdę powiedział on:
  Cytat 1: Że nie przeszkadza mu rozdawanie 500 zł Ukraińcom, byle się tyko inaczej to nazywało.
  Cytat 2 i 3: Żeby Ukraińcy nie asymilowali się z Polakami, tylko żeby edukowali się po swojemu na naszym terenie za nasze pieniądze.
  To nie jest kontrowersyjne, tylko proukraińskie.

 • 10 kwietnia 2022 o 08:41
  Permalink

  To co pisze P.Cejrowski to święta racja, boję się że znowu sprawdzi się przysłowie,, Polak mądry po szkodziee”

 • 10 kwietnia 2022 o 21:00
  Permalink

  Jeśli posiadają PESEL i zamieszkują na terenie Polski mają prawo do świadczeń i pracy. Pracujący Ukraińcy bedą zasilać budżet dzięki płaconym podatkom, a ich masowe przybycie i stały pobyt nie muszą wiązać się z obciążeniem nas podatników. Jeśli orzynajmniej 50% z nich dołoży się do budżetu to zrekompensują “straty”. Ponad to 500 plus dla zwiększania ilości rezydentów dotyczy planu wzrostu liczby podatników. Teraz zachęceni do pozostania Ukraińcy odwdzięczą się z nawiązką za bezdzietnych Polaków. Ponad to, wśród nich jest mnóstwo specjalistów tak potrzebnych w różnych miejscach pracy, szpitalach, w sadach, na budowach itd. Mieszkając i żyjąc w Polsce staną się nabywcami, co powinno dobrze wplynąć na ekonomię kraju i lepszy byt nas wszystkich. W szkołach warto rozważyć indywidualny tok nauczania w oddzielnych klasach dla starszych uczniów w języku ukraińskim, dając przy tym pracę edukatorom na uchodźctwie. Zajęcia integracyjne, sporty, wspólna stołówka. Zielone szkoły itd. z polskimi uczniami ułatwiłyby asymilację i zawieranie nowych kontaktów. Kolejne pokolenie, przedszkolaków poszłoby już z programem polskiego szkolnictwa, wcześniej przyswajając podstawy naszego języka. Służba zdrowia i prywatne punkty opieki zdrowotnej zyskają poprzez nowe etaty dla specjalistów,
  nowych pacjentów, ale i tak poszukiwanego personelu medycznego z doświadczeniem. Polska zyska nie tylko na wizerunku poprzez urozmaicenie społeczności. Ożywienie gospodarki i świata sztuki czeka nasz kraj tuż za rogiem. Polska kiedyś słynęła z waleczności, dobrych manier i multikulturowości właśnie. A dozgonna wdzięczność Ukraińców stanowi o sile przymierza, które teraz zawarte stanowić będzie o naturalnej “tarczy” w tej części Europy.

 • 14 kwietnia 2022 o 17:22
  Permalink

  Do Pana wyżej,

  Ty chyba upadles na glowe z gazety na podłogę,tak własnie manipuluje sie masami z czegoś destrukcyjnego robi sie dobrodziejstwo! U Nas jest mnostwo specjalistów i My chcemy pracować tylko nie chcą Nam płacic godnie wiec przestan robic z ich przybycia cudownej szansy dla Naszej gospodarki,bo ewidentnie jesteś nastawiony przeciwko Polakom. Biedzie chaos i rozp……..a Ty bedziesz mowił,że jest cudnie!
  Jak Ci się podoba te multikulti to pal wrotki z PL.

  Popieram pana Cejrowskiego.

 • 14 kwietnia 2022 o 18:49
  Permalink

  Ma pan rację

 • 14 kwietnia 2022 o 20:51
  Permalink

  Kiedy ja wyjezdzalam zagranice nikt sie nie martwil ze z moim wyksztalceniem bede myla Gary, nikt nie nostryfikowal mi dyplomu ani mojemu mezowi dawal karty pobytu , 20 tys doplaty do dzialalnosci tez pomarzyc , studenci z upainy 2100zl I akademik za darmo , +500 czy innych zapomog I jedzenia tez nie bylo
  Trzeba bylo urzadzic sie za swoje , zaplacic zasra* ny podatek I zapracowac na przywileje a itak pensja jest nizsza niz lokalsa
  A tu pochody banderowcow , ruscy w najnowszych Audi q5 czekaja na polski socjal I wizy na zachod , w pociagu musisz stac bo kozetki zajmuja ukry co zwiedzaja polsze za friko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *