Cejrowski o „strajku gotówkowym”. Padły szokujące słowa

Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i komentator polityczny wypowiedział się na temat zagrożonych płatności gotówkowych. Zwolennik liberalnej gospodarki wskazał przykład jednego z krajów.

Wojciech Cejrowski, znany z wygłaszania kontrowersyjnych poglądów wypowiedział się na temat zagrożeń dla obrotu gotówkowego. Wypowiedź w jednym z programów radiowych była sprowokowana rozszerzającym się „strajkiem gotówkowym” w Czechach.

Czesi się buntują (…), nie chcą płatności kartą. Wiele miejsc turystycznych (…), schroniska po czeskiej stronie Karkonoszy nie przyjmują kart płatniczych. Również na kempingach wymagane są opłaty w gotówce i chętnie wezmą każdą -mówił Cejrowski.

Bunt czeskich przedsiębiorców jest związany z zakusami rządów krajowych oraz Brukseli na likwidacje gotówki.

Podobne głosy w obronie gotówki pojawiają się masowo w Polsce. System bezgotówkowy jest źródłem zysków banków oraz narzędziem kontroli obywateli. Rzad polski prowadzi prace nad ograniczeniem obrotu gotówkowe. Przedsiębiorcy są zmuszani do płatności elektronicznych. Także coraz więcej usług dla obywateli nie jest możliwe do opłacenia bez operacji elektronicznych.

Tego typu działania powodują zaniepokojenie wielu obywateli oraz przedsiębiorców widząc w tym ograniczenie wolności ekonomicznej.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments