Finanse & bussinesPolskaUkraina

Cejrowski o ukraińskim zbożu. Padły ostre oskarżenia!

Wojciech Cejrowski, podróżnik znany z kontrowersyjnych wypowiedzi odniósł się do sprawy ukraińskiego zboża. Padły ostre słowa na temat polskiego rządu.

r e k l a m a

Na antenie radia Wnet, Wojciech Cejrowski odniósł się do sprawy ukraińskiego zboża, jakie zalało polskie magazyny. Za taki stan rzeczy podróżnik obarczył rząd wskazując jego elementarne zaniedbania.

Rząd nie ma prawa pomagać nikomu poza Polakami, bo rząd został wynajęty przez Polaków i ma płacone w podatkach za to, żeby polski interes był pilnowany, a nie ukraiński – stwierdził Wojciech Cejrowski. Rząd polski jest od pilnowania polskich interesów, a nie ukraińskich – dodał podróżnik.

W dalszej części rozmowy padły jeszcze poważniejsze oskarżenia wobec polityki rządu.

Gdyby rząd mówił prawdę, gdy padały słowa, że Polska będzie wyłącznie krajem tranzytowym, to zaplombowane wagony przyjechałyby do Polski i pod konwojem jechałyby, bez otwierania, na drugi koniec Polski – podkreślił.

r e k l a m a

Internauci poparli tezy wygłaszane przez Cejrowskiego podkreślając fiasko rządu w tej sprawie. Zatrzymanie importu zboża z Ukrainy nastąpiło w chwili gdy polskie magazyny były już zapełnione zbożem ze wschodu.

Eksperci podkreślają także, że na handlu ukraińskim zbożem bogacą się zachodnie koncerny, które działają na Ukrainie, a nie sami Ukraińcy. Tym samym pomoc w postaci uwolnienia handlu ukraińskim zbożem była korzystna dla międzynarodowych koncernów, a nie dla samej Ukrainy.

Źródło: Radio Wnet

fot. arch. GD

r e k l a m a
Facebook Comments