Finanse & bussines

17 mln Polaków na celowniku skarbówki! Chodzi o zakupy w internecie

Handel w internecie to obecnie najszybciej rozwijający się segment sprzedaży. Urzędy Skarbowe rozpoczęły sprawdzanie internetowych transakcji. Kontrola ma objąć 17 milionów Polaków handlujących w internecie.

Uszczelnianie polskiego systemu podatkowego przyniosło wzrost dochodów budżetu państwa. W ciągłych poszukiwaniach luk podatkowych, urzędnicy postanowili skontrolować handlujących w internecie.

r e k l a m a

Popularne serwisy takie jak Allegro, OLX czy Vinted to platformy na których można dokonać łatwych zakupów i sprzedawać swoje towary.

Niestety większość drobnych handlarzy zapomina o obowiązku podatkowym wynikających z transakcji kupna-sprzedaży. To właśnie ich poszukują urzędy skarbowe. Dane o swoich klientach mają dostarczyć same platformy zakupowe.

Jak się szacuje osób handlujących w internecie jest w Polsce około 17 milionów. Jednak osoby które sprzedają niewiele i czerpią z tego zyski poniżej 2 tys. euro nie muszą obawiać się kontroli.

Raportowaniu nie będą podlegać sprzedawcy, którzy zawarli w okresie sprawozdawczym mniej niż 30 transakcji sprzedaży towarów, jeżeli ich łączne wynagrodzenie nie przekroczyło 2 tys. euro.

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *