O krok od tragedii. 22-latek chciał wysadzić w powietrze blok mieszkalny!

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zniszczył dwa liczniki gazu na klatce schodowej. W wyniku tego doszło do rozszczelnienia się instalacji w bloku mieszkalnym.

r e k l a m a

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę w dzielnicy LSM w Lublinie. Z ustaleń w sprawie wynika, że mocno pobudzony 22-latek najprawdopodobniej umyślnie uszkodzenia dwa liczniki gazu w bloku mieszkalnym. Mężczyzna po wszystkim opuścił budynek. Służby zostały zaalarmowane przez mieszkańców, którzy wyczuli woń ulatniającej się substancji.

Przybyli na miejsce strażacy szybko odcięli dopływ gazu i zażegnali niebezpieczeństwo. W okolicy bloku policjanci wylegitymowali 22-latka. Mężczyzna dziwnie się zachowywał był bardzo pobudzony. Jak się okazało, to on dokonał zniszczeń. Mieszkaniec Lublina został zatrzymany. Pobrano od niego krew na zawartość narkotyków.

Mężczyzna w piątek, 02.02.2023 roku, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

źródło: policja.pl

fot. ilust. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments