AktualnościPolitykaŚwiat

Gigantyczna mobilizacja chińskich wojsk! Będzie wojna?

Przywódca ChRL Xi Jinping podpisał rozkaz mobilizacji. Uzasadnieniem jest zmieniająca się sytuacja geopolityczna. Wkrótce historia niepodległego Tajwanu może zostać zakończona.

Przywódca ChRL Xi Jinping polecił „zdwojenie wysiłków na rzecz lepszego łączenia ćwiczeń z operacjami bojowymi” w związku ze „zmieniającą się sytuacją kraju”.

Xi nakazał chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (ALW), aby pilnie śledziła rozwój technologii, sztuki wojennej i sytuacji na świecie, wzmocniła ćwiczenia i rozwinęła elitarne siły „zdolne do walki i wygrywania wojen”. Wszyscy żołnierze mają wiernie wprowadzać w życie plany i instrukcje kierownictwa Komunistycznej Partii Chin (KPCh) – podkreślono w rozkazie.

Jednocześnie obserwuje się wzmożoną aktywność Chin w okolicach Tajwanu. Kraj ten Chiny uważają za własną zbuntowaną prowincję roszcząc sobie prawa do terytorium Tajwanu.

Wobec słabości polityki amerykańskiej oraz koncentracji zainteresowania mocarstw na Ukrainie, Chiny mogą wkrótce zaatakować Tajwan. Ogromna przewaga liczebna i elementy nowoczesnej technologii w połączeniu z posiadaną bronią atomową gwarantują pokonanie Tajwanu. Stany Zjednoczone jako jedyny liczący się sojusznik Tajwanu zachowują bierność wobec sygnałów o chińskiej agresji. Skazuje to Tajwan na zakończenie jego krótkiej historii.

Źródło: Global Times/pp

fot.arch.

Facebook Comments