Szok! Ksiądz z koronawirusem odprawił przed śmiercią kilkanaście mszy.

Zmarł ksiądz zakażony koronawirusem. O tym, że jest chory dowiedział się kilka dni przed śmiercią. W tym czasie odprawił kilkanaście mszy w których uczestniczyło setki wiernych.

W miejscowości Krasne w powiecie rzeszowskim zmarł ksiądz zakażony koronawirusem. O tym, że ma COVID-19 dowiedział się zaledwie kilka dni przed śmiercią. Lekceważąc objawy odprawił w tym czasie kilkanaście mszy na których zgromadziły się setki wiernych. Rozdawał również komunię.

Zmarł ksiądz proboszcza dr Adam Dzióba. Prosimy o modlitwę w jego intencji – taki komunikat pojawił się na stronie Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem.

Parafia nie podaje przyczyn śmierci jednak sanepid potwierdził COVID-19 u księdza i przystąpił do dezynfekcji kościoła. Przesunięto też planowane uroczystości czyli między innymi bierzmowanie.

Zamówione przez parafian msze święte są odprawiane w ciągu tygodnia na plebanii, bez udziału wiernych. W niedzielę msze w kościele odprawią księża spoza parafii, wyznaczeni przez lokalne władze kościelne.

Parafian póki co nie planuje się odesłać na kwarantanne mimo masowości kontaktów ze zmarłym proboszczem. Cała gmina jest pod ścisłą obserwacją epidemiologiczną.

Na podstawie: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem/WSSE

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.