Czas samobójców. 26-latek cudem uratowany

Gdańscy policjanci po raz kolejny uratowali ludzkie życie. Funkcjonariusz odciął zaciśnięty pasek na szyi 26-latka i natychmiast udzielono mu pomocy medycznej. Mężczyzna odzyskał przytomność, został przewieziony do szpitala i trafił pod opiekę specjalistów.

Codzienna policyjna praca to nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, podejmowanie interwencji czy patrolowanie gdańskich ulic. Bardzo często funkcjonariusze w sposób bezpośredni ratują ludzkie życie. Udzielają pomocy przedmedycznej ofiarom przestępstw, wypadków, ale także osobom, które postanowiły odebrać sobie życie. Tak właśnie było wczoraj w nocy, kiedy to policjanci z komisariatu Śródmieście odebrali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety. Zgłaszająca o godzinie 4.30 zaalarmowała mundurowych o tym, że jej brat ma myśli samobójcze. Mężczyzna był w mieszkaniu sam, a ona nie zdążyłaby dojechać na czas, ponieważ przebywała poza Gdańskiem.

Na miejsce natychmiast został skierowany najbliższy policyjny patrol. Mundurowi w zaledwie kilka minut dojechali pod adres, jednak wejście drzwiami nie było możliwe. Policjanci z pomocą strażaków błyskawicznie dostali się do mieszkania na pierwszym piętrze przez okno i sprawdzili pomieszczenia. W łazience jeden z funkcjonariuszy zauważył wiszącego na pasku od spodni, nieprzytomnego mężczyznę i natychmiast odciął zaciśniętą na szyi 26-latka pętlę. Mężczyzna po udzielonej przez ratowników medycznych pomocy odzyskał przytomność i został przewieziony do szpitala. Tam trafił pod opiekę specjalistów.

Szybkie zgłoszenie kobiety oraz błyskawiczna interwencja policjantów i pozostałych służb, niewątpliwie pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia.

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Źródło: policja.pl

Fot. ilust./arch.

Facebook Comments