CiekawostkiReligiaŚwiat

Członkowie sekty zagłodzili się na śmierć. Znaleziono ponad 200 ciał

Międzynarodowy Kościół Dobrej Nowiny to sekta założona i kierowana przez Paula Mackenziego. Namówił on swoich wyznawców do głodówki, która zakończyła się ich śmiercią.

r e k l a m a

Śledczy badają okolice miasta Malindi w Kenii, miał tak siedzibę Kościół Dobrej Nowiny. Sekta kierowana przez Mackenziego skupiała ludzi z całego świata.

Przez cały tydzień specjaliści rozkopywali płytkie groby rozrzucone po lesie w pobliżu miasta Malindi na południowym wschodzie kraju w poszukiwaniu szczątków. Przeczesywali też okolicę w poszukiwaniu ocalałych, ponieważ setki osób wciąż są zaginione. W piątek odkopano 29 ciał, w tym 12 dzieci, które znaleziono w jednym grobie – poinformowały regionalne władze.

r e k l a m a

Łącznie odnaleziono już ponad 200 ciał wyznawców sekty. Lider sekty pozostaje w areszcie a sąd nie zgodził się na jego wypuszczenie. Jak wynika z ustaleń śledczych, lider sekty namówił jej członków do głodzenia się do śmierci, aby mogli oni spotkać się z Jezusem i otrzymać życie wieczne.

Kościół Dobrej Nowiny nie miał swojego przedstawicielstwa w Polsce. Jednak także na naszym kraju działają liczne sekty i „mistycy” namawiający swych wyznawców do szkodliwych postów i wyrzeczeń pokarmów. Między innymi ksiądz Natanek często głosi konieczność postów i wyrzeczenia się jedzenia nawet kilka razy w tygodniu.

źródło: pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments