AktualnościCiekawostki

Depopulacja Polski przyspiesza. Zatrważająca liczba zgonów i spadek narodzin

Pandemia miała być szczytem wzrostu umieralności w Polsce. Tymczasem nadal umiera znacznie więcej Polaków niż miało to miejsce przed 2019 roku. W tym roku zmarło już ponad 400 tysięcy obywateli Polski!

r e k l a m a

Umieralność Polaków wciąż jest na zatrważającym poziomie. Tylko w 48 tygodniach roku 2022 zmarło 408 tysięcy osób. To już o 30 tysięcy więcej niż przed pandemią w roku 2019!

Umieralność Polaków wiążę się z tak zwanym długiem zdrowotnym. Podczas pandemii Polacy zostali odcięci od służby zdrowia co spowodowało nasilenie się chorób kardiologicznych i onkologicznych.

Eksperci podkreślają także fakt starzenia się społeczeństwa w związku z falą niżów demograficznych.

Procesy depopulacyjne mają się nasilić w kolejnych latach. Starzenie się społeczeństwa i spadająca liczba narodzin powoduje przyspieszenie wymierania obywateli Polski.

Demografowie widzą nadzieję w stabilizacji populacji przez napływ Ukraińców w wieku prokreacyjnym oraz dzieci z tego kraju. Może to jednak spowodować rewolucyjne zmiany w populacji Polski w ciągu najbliższych lat.

Procent ludności o korzeniach Ukraińskich może wkrótce osiągnąć 20 procent społeczeństwa co spowoduje zmiany społeczne i polityczne.

Demografia w Polsce: metropolizacja przyczyną depopulacji?

Źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *