COVIDPolityka

Rośnie polski dług wobec Pfizer. To już 1,5 miliarda złotych za nieistniejące szczepionki!

Gigantyczne zakupy szczepionek w okresie pandemii okazały się zbyteczne a same szczepionki nie chroniły przed zakażeniem. Obecnie miliony szczepionek są utylizowane a Polski rząd zalega firmie Pfizer 1,5 miliarda złotych za zamówione szczepionki.

r e k l a m a

Wiele krajów prowadzi obecnie negocjacje z firmami farmaceutycznymi w związku z długami za zamówione szczepionki lub brak ich odbioru. Mimo końca pandemii oraz kompromitujących wyników programów szczepień giganci farmaceutyczni wciąż zarabiają na panice związanej z COVID.

Tylko Polska zalega firmie Pfizer na kwotę 1,5 miliarda złotych za nieodebrane 16 milionów szczepionek!

Trwają negocjacje na temat spłaty długu. Polska powołuje się w nich na swoją pomoc Ukrainie i wynikające z tego koszty. Jak dowodzi praktyka Komisja Europejska nie zauważa polskiej pomocy dla Ukrainy i chętnie nakłada na Rzeczpospolitą kary pod każdym pretekstem. Tak więc w negocjacjach z Pfizerem są prowadzone na poziomie bilateralnym.

Mimo negocjacji dług Polski rośnie a miliony dawek szczepionek dostarczonych do Polski będą wkrótce utylizowane przez przekroczenie terminu przydatności.

Źródło: DGP/pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *