Sprawdzili długofalowe skutki szczepionej na COVID. Szokujące ustalenia naukowców

Naukowcy z renomowanego uniwersytetu w Oksfordzie przebadali ponad 700 tys. osób zaszczepionych dwukrotnie przeciwko COVID. Wyniki badań jednoznacznie wskazują na nieskuteczność i niebezpieczeństwo szczepionek.

r e k l a m a

Naukowcy z Oksfordu przebadali ponad 700 tys. osób zaczepionych dwiema dawkami szczepionek przeciw COVID firm Pfizer oraz AstraZeneca. Z badań opublikowanych 20 sierpnia wynika, że osoby takie nie nabyły odporności na nowe warianty COVID i dominujący obecnie wirus Delta, ale są też niebezpieczne dla rozwoju epidemii.

Zaszczepione osoby częściej są roznosicielami nowych odmian COVID nie zdając sobie z tego sprawy. Powoduje to duże zagrożenia społeczne i możliwość pojawiania się ognisk epidemii. Zaszczepieni mogą mieć w organizmie znacznie większy poziom wirusa powodując jego przenoszenie na dużą liczbę innych ludzi.

Wobec nieskuteczności szczepionek, a nawet ich przeciwskuteczności WHO chce zaliczyć COVID do chorób typowych.

Jestem przekonany, że w 2023 roku będziemy mogli ogłosić, że pandemia Covid-19 zakończyła się i przestała stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego na skalę globalną – ogłosił w poniedziałek dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

r e k l a m a

Obecnie liczba zgonów na COVID nie przekracza wartości, jakie co roku osiąga wirus grupy czy choroby takie jak zapalenie płuc.

Źródło: OU

fot. ilust.

Facebook Comments