„Doda” z zarzutami. Grozi jej do 8 lat więzienia

Dorota R. znana jako „Doda”usłyszała zarzuty prokuratorskie. Znana piosenkarka miała pomagać w przestępstwach związanych z wyłudzeniem i utrudniać odzyskanie pieniędzy przez oszukanych wierzycieli.

Problemy z prawem Doroty R. związane są z jej wspólnymi interesami z byłym mężem Emilem S. Producent filmowy miał wyłudzić od inwestorów pieniądze na jeden z swoich filmów. Dorota R. była zamieszane w sprawie i jej zarzuty dotyczą pomocy w działalności przestępczej męża oraz „udaremnienia zaspokojenia wierzycieli”.

Za wymienione czyny grozi jej wyrok od 3 do 8 lat pozbawienia wolności w zależności od tego czy w akcie oskarżenia zostanie ujęty jeden wierzyciel czy wielu.

Dorota R. nie została zatrzymana. Wezwano ją do prokuratury, gdzie odbyło się przesłuchanie. Natomiast zatrzymany został jej były mąż.

W facebookowym wpisie wokalistka podkreśla, że zarzuty mają związek z działalnością jej byłego męża Emila S. przy produkcji filmu „Dziewczyny z Dubaju”, który Doda produkowała we współpracy z nim.

Wiadomo, że sprawa dotyczy także filmu „Grom” na który Emil S. nieuczciwie pozyskiwał fundusze.

Źródło: pp

fot: arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.