Dorośli mężczyźni pobili  13-latka! Wszystko nagrali telefonem komórkowym

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch młodych mężczyzn, którzy w jednym z milickich parków bez najmniejszego powodu dotkliwie pobili 13-letniego chłopca. Podejrzani decyzją prokuratora zostali objęci dozorami policyjnymi. Mają oni także zakaz jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakaz zbliżania się do pobitego 13-latka.

r e k l a m a

4 sierpnia, około godziny 20:00, miliccy policjanci zostali powiadomieni, że na izbę przyjęć miejscowego szpitala został właśnie przywieziony 13-letni chłopiec z wyraźnymi obrażeniami twarzy i innych części ciała. Według lekarza dyżurnego obrażenia te mogły być skutkiem pobicia.

Funkcjonariusze, którzy niezwłocznie pojechali do placówki medycznej, ustalili, że chłopiec przed pojawieniem się w szpitalu przebywał wraz z koleżanką w parku przy ulicy Trzebnickiej w Miliczu. W pewnym momencie podeszło do niego kilku mężczyzn i bez powodu go zaczepili. Jeden z napastników zaczął bić pięściami 13-latka, zadając mu ciosy po twarzy i po głowie. Po chwili dołączył do niego kolejny, który także zaczął rękoma uderzać chłopca.

Inny z towarzyszących im mężczyzn nagrywał telefonem komórkowym całe zdarzenie. Po pobiciu chłopca napastnicy jak gdyby nic się odeszli z miejsca zdarzenia, pozostawiając w parku rannego 13-latka i jego mocno wystraszoną koleżankę, która natychmiast zadzwoniła po rodziców. Gdy ojciec dziewczynki przyjechał do parku, napastnicy siedzący na jednej z pobliskich ławek na jego widok rozbiegli się. Opiekun nastolatki zawiózł pobitego chłopca do szpitala.

Na szczęście obrażenia powstałe wyniku pobicia okazały się niegroźne dla zdrowia chłopca i po badaniach lekarskich jeszcze tego samego dnia opuścił on szpital w towarzystwie swojej mamy.

r e k l a m a

Napastnicy usłyszeli zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa polegającego na pobiciu 13-latka i narażeniu go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Podejrzani zostali doprowadzeni przez mundurowych do prokuratora, który zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych oraz zakazu jakiegokolwiek kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakazu zbliżania się do pobitego chłopca na odległość nie mniejszą niż 100 metrów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

fot.arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.