112

Dostał 2,5 tys. złotych mandatu za jazdę hulajnogą elektryczną

Mandatem w kwocie 2,5 tys. zł policjanci z wydziału ruchu drogowego puckiej komendy ukarali 30-latka za jazdę hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Taka kwota to minimalna wysokość mandatu za to wykroczenie.

r e k l a m a

Dyżurny puckiej Policji otrzymał zgłoszenie od zespołu ratownictwa medycznego, że na ścieżce rowerowej w Chałupach została udzielona pomocy mężczyźnie, który przewrócił się na hulajnodze elektrycznej.

Ratownicy wyczuwając od niego alkohol wezwali policjantów. Mężczyzna został poddany przez mundurowych badaniu na zawartość alkoholu.

Okazało się, że kierujący jest pijany i ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stróże prawa za kierowanie elektryczną hulajnogą w stanie nietrzeźwości ukarali 30-latka mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Zgodnie z przepisami za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu hulajnogą elektryczną przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, minimalna kwota mandatu jaką może nałożyć policjant wynosi 2,5 tys. zł.

Źródło: policja.pl

fot. arch.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *