Celebrycizdrowie

Dramat Doroty Wellman. Choroba zabiera jej wzrok i mowę!

Dorota Wellman, gwiazda programów śniadaniowych TVN zwierzył się ze swoich problemów zdrowotnych. Wellman cierpi na nią od 13 roku życia.

r e k l a m a

Dorota Wellman ujawniła swoje problemy zdrowotne. Gwiazda TVN cierpi na przewlekłą migrenę. Na jej dolegliwość nie ma lekarstwa.

Nikomu nie życzę takiej choroby przewlekłej. […] Odcina z życia, tracę wzrok, nie mogę mówić, bo ma ściskoszczęk. Mam tak potworny ból, że trafiam do szpitala. Muszę być poddana różnym zabiegom, które pozwalają mi się z tego bólu wyzwolić. Poważna choroba, na którą w moim przypadku właściwie nie ma żadnego lekarstwa. […] Im jestem starsza i jestem po menopauzie, to mniej tego jest. Kiedyś miałam bardzo często te ataki. Zaczęły mi się jakoś w 13. roku życia, odziedziczyłam migrenę po moim ojcu. […] W latach młodości miałam [ataki, red.] bardzo często, później też. Menopauza zwalnia te procesy, ale od czasu do czasu jak walnie, to naprawdę chce się wyskoczyć przez okno – zdradziła Wellman w wywiadzie dla WP.

Z migreną zmaga się ponad 2 miliony Polaków. Większość z nich nie stosuje żadnych leków. Wielu lekarzy neguje fakt istnienia migreny i utożsamia ją ze zwykłym bólem głowy.

Źródło: WP/pp

fot. arch. PS/GD

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *