Dramat znanego aktora. Janusz Gajos traci pamięć!

Janusz Gajos od ponad 60 lat jest najbardziej rozpoznawalnych polskim aktorem. Jego aktywność zawodowa została ostatnio jednak znacznie ograniczona z powodu problemów zdrowotnych.

Dziesiątki ról filmowych i teatralnych przyniosły Januszowi Gajosowi nieśmiertelną sławę. Od jakiegoś czasu jednak aktor coraz mniej udziela się zawodowo.

r e k l a m a

Po okresie pandemii nie wrócił on już do pełni sił. Swoimi problemami podzielił się w rozmowie z dziennikarzami Newsweeka.

“Kiedy po przerwie covidowej wróciłem na scenę, podczas jednego ze spektakli wyleciało mi jedno słowo, drugie… Poczułem dyskomfort i niepokój. Nie wiem, czy to wina jakiegoś pocovidowego ogona, czy zmęczenia” – mówi w rozmowie z “Newsweekiem”.

Wiele osób po przejściu koronawirusa skarży się na tak zwaną „mgłę mózgową”. Ten objaw pocovidowy powoduje utratę pamięci i niestety nie ma na niego lekarstwa.

Okres pandemii był szczególnie dotkliwy dla Janusza Gajosa. Zakończył on współpracę z Teatrem Narodowym.

Aktor mimo wieku (83 l.) i problemów zdrowotnych nie planuje definitywnego zakończenia kariery. Obecnie przygotowuje się do występu w sztuce „Ożenek”, którą sam reżyseruje w teatrze Polonia Krystyny Jandy.

Źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments