Dramat polskiej turystyki?! Ukraińcy w ośrodkach, cudzoziemcy boją się wojny

Europejskie media ostrzegają turystów przed podróż do Polski. Poza bliskością działań wojennych informują o ośrodkach wypoczynkowych zajętych przez Ukraińców.

r e k l a m a

Portugalska telewizja SIC stwierdziła, że Polska poświęciła swoja bazę turystyczną przyjmując uchodźców. Taką sytuację potwierdza wielu właścicieli obiektów turystycznych. Przyjmowali oni masowo Ukraińców w czasie martwego sezonu a obecnie mają problem z powodu braku możliwości opróżnienia swoich obiektów.

Od 24 lutego, czyli dnia początku agresji Rosji, granicę polsko-ukraińską przekroczyło już prawie 3,66 mln uchodźców z Ukrainy – informuje Straż Graniczna.

Większość z nich pozostaje w Polsce. Ukraińcy zasiedlili wiele ośrodków turystycznych i rekreacyjnych które nie mogą normalnie funkcjonować.

Właściciele obiektów skarżą się na brak możliwość przyjmowania rezerwacji od turystów z uwagi na nieprzewidywalną dalszą sytuację uchodźców.

W wielu miastach populacja w ciągu kilku tygodni wzrosła nawet o 50 proc. jak np. w Rzeszowie. Powoduje to niedobór lokali, wzrost cen najmu i konieczność pozostania wielu Ukraińców w miejscach które miały być ich tymczasowym schronieniem.

Źródło: sic/sg/pp

fot. ilus.

r e k l a m a
Facebook Comments

One thought on “Dramat polskiej turystyki?! Ukraińcy w ośrodkach, cudzoziemcy boją się wojny

  • 3 czerwca 2022 o 16:56
    Permalink

    A ja ostrzegałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *