Dramatyczna akcja ratunkowa w kamerach monitoringu [WIDEO]

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały zdarzenie, do którego doszło w środę (28 grudnia) na ulicy Ułańskiej w Zielonej Górze. To moment, w którym osoba kierująca białym nissanem uderza w uliczną latarnię. Natychmiastowej pomocy kierującej pojazdem udzielił instruktor nauki jazdy, a także policjanci.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w minioną środę (28 grudnia) na ulicy Ułańskiej w Zielonej Górze. Jak pokazało nagranie z kamery miejskiego monitoringu, która zarejestrowała incydent, kierująca białym nissanem kobieta przejeżdża na przeciwny pas ruchu, a następnie na chodnik, gdzie uderza w uliczną latarnię. Jak się później okazało, 55-latka zasłabła i straciła przytomność.

Jako pierwszy pomocy kobiecie zaczął udzielać instruktor nauki jazdy, który jechał z kursantem za nissanem i był bezpośrednim świadkiem zdarzenia. Chwilę po zdarzeniu na miejsce przybiegli też powiadomieni przez przechodniów policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, pełniący służbę na rzecz komendy miejskiej w Zielonej Górze, którzy patrolując ulice miasta, znaleźli się niedaleko. Mundurowi udzielili kobiecie pierwszej pomocy i zaopiekowali się nią do przyjazdu karetki. W związku z nieznaną przyczyną zasłabnięcia kobiety za kierownicą, lekarz pogotowia ratunkowego zdecydował o zabraniu jej do szpitala na badania.

Zachowanie instruktora nauki jazdy zasługuje na pochwałę i słowa uznania. Pamiętajmy, że będąc świadkami zdarzenia drogowego mamy obowiązek upewnienia się czy ktoś nie potrzebuje pomocy, a jeżeli zaistnieje taka potrzeba powinniśmy skorzystać z numeru alarmowego 112, aby powiadomić odpowiednie służby.

źródło: policja.pl

fot./wideo: tamże

Facebook Comments