CiekawostkiKościół

„Duszyczki uwięzione w prezerwatywach”. Szokujący wpis Tadeusza Rydzyka?

W serwisie Twitter.com ukazał się szokujący wpis z konta o nazwie „ks. Tadeusz Rydzyk”. Dotyczył on prezerwatyw w których miałby znajdować się uwięzione duszyczki. Jak się szybko okazało wpis został spreparowany przez Stowarzyszenie Polska Laicka w celu skompromitowania założyciela Radia Maryja.

Ks. Tadeusz Rydzyk padł ofiara ataku w mediach społecznościowych. Konto podszywające się pod założyciela Radia Maryja opublikowało wpis dotyczący prezerwatyw, w których miałby znajdować się duszyczki nienarodzonych dzieci.

Ten fake news mający skompromitować księdza Rydzyka stworzyło Stowarzyszenie Polska Laicka. Wpis był szeroko udostępniany przez użytkowników którzy uwierzyli że jego autorem jest Tadeusz Rydzyk.

Poza tekstem dotyczącym prezerwatyw, twórcy fake newsa poruszyli temat pieniędzy jakie według nich wyłudza o. Rydzyk.

Szatan nie lubi ubogich, dlatego aby uniknąć czarta pozbywajcie się majątku. A jak nie lepiej opróżnić kieszeni niż przelać przeklętą srebrniki do św. miejsca gdzie gdzie Diabeł wstępu nie ma. Bank Pocztowy S.A. o/Toruń 92 1320 1120 2585 4660 2000 666 – z dopiskiem Precz Szatanie.-napisano w fake newskie Polski Laickiej.

Niestety wiele osób nabrało się na ten prowokacyjny atak szeroko kolportując słowa których Tadeusz Rydzyk nie użył.

Źródło: tt/pp

fot. arch.

Facebook Comments

Jeden komentarz do “„Duszyczki uwięzione w prezerwatywach”. Szokujący wpis Tadeusza Rydzyka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *