PolitykaPolska

Giertych chce uciec do Senatu. Nie znalazł poparcia nawet u przyjaciół

Roman Giertych, były prawicowy polityk a obecnie pierwszy mecenas opozycji zgłosił chęć wystartowania w wyborach do Senatu. Jego polityczni przyjaciele nie chcą go na swoich listach.

Roman Giertych były prawicowy polityka a obecnie wzięty mecenas reprezentujący między innymi rodzinę Tuska ogłosił chęć startu w wyborach do Senatu.

Giertych który sam jest w zainteresowaniu prokuratury liczy na immunitet senatorski, który pozwoli mu uniknąć odpowiedzialności karnej. Mecenas przeliczył się jednak gdyż większość jogo politycznych “przyjaciół” nie chce go widzieć na swoich listach.

Od Giertycha odcięła się nie tylko Platforma Obywatelska, ale także klub Lewicy.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski stwierdził: “Ogłasza, że będzie kandydatem do polskiego Senatu. Nie wiem, z kim się dogadywał, ale na pewno nie z Lewicą. Kto będzie jego promotorem też nie wiem, ale na tych listach na których są reprezentanci wszystkich klubów parlamentarnych Giertycha nie ma”.

Roman Giertych ma zamiar startować w okręgu poznańskim gdzie żadna z partii nie widzi go na swojej liście. Ostatnią deską ratunku dla byłego ministra edukacji jest lista egzotycznej koalicji Hołowni i PSL, jednak póki co także te ugrupowania nie chcą Giertycha na swoich listach.

 

źródło: pp

fot. arch. GD

Facebook Comments