AktualnościFinanse & bussines

Gigantyczne zwolnienia w Poczcie Polskiej! Zlikwidują też placówki

Poczta Polska jest kolejną instytucją która „zwija się” pod rządami koalicji Donalda Tuska. Władze spółki zapowiadają masowe zwolnienia i likwidację placówek.

Poczta Polska planuje likwidację tysięcy etatów. Planuje się także zmniejszenie liczby placówek a w tych, które zostaną ograniczenie obsługi.

Już ogłoszona redukcja zatrudnienia w Poczcie Polskiej o 5 tys. osób. Jednak związki zawodowe alarmują, że programem redukcji etatów może być objęte nawet 10 tys. pracowników.

Sytuacja finansowa jest niezwykle trudna. Spółka wymaga kompleksowej transformacji, dlatego przeprowadzenie tego procesu jest priorytetem dla zarządu. Przyjęty plan finansowy oraz zatrudnienia należy traktować jedynie jako punkt wyjścia dla dalszych działań naprawczych, które są wypracowywane – wyjaśniło „Rzeczpospolitej” biuro prasowe operatora.

Tak więc zwolnienia mogą być tylko pierwszą falą „zwijania” Poczty Polskiej. Wielu internautów alarmuje, że może to być próba likwidacji Poczty Polskiej i zastąpienia jej przez operatorów z Niemiec, co wpisuje się w politykę rządu 13 grudnia.

Źródło: rp/pp

fot. ilust.

Facebook Comments