Finanse & bussinesMotoryzacja

Gigantyczny wzrost stawek OC?! Nowe przepisy weszły w życie

W życie weszły przepisy według których stawka OC może wzrosnąć nawet o kilkaset procent. Od 17 czerwca stawka OC ma być uzależniona między innymi od punktów karnych kierowcy.

r e k l a m a

Uzależnienie stawki OC od ilości punktów karnych kierowcy może powodować znaczy wzrost stawki OC. Polska Izba Ubezpieczeń informuje, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe wdrożą system natychmiast od 17 czerwca, kiedy to w życie weszły nowe przepisy.

Zakłady ubezpieczeń potrzebowały będą czasu na uzyskanie odpowiednich certyfikatów dostępu, przygotowanie taryf itp. Póki co trudno jest więc określić konkretną datę, od której dany zakład wprowadzi taryfikator uwzględniający punkty karne i mandaty – poinformowała PIU w komunikacie.

Nowe przepisy dają także dla firm ubezpieczeniowych wgląd w dane kierowcy zawarte w rejestrze punktów karnych. Ubezpieczyciel dowie się, nie tylko, gdzie i kiedy popełniliśmy konkretne wykroczenie, ale też jakim pojazdem się poruszaliśmy.

Nowe przepisy dają dowolność dla firm ubezpieczeniowych do korzystania z nowych uprawnień. Wzrost stawek o kilkaset procent może być jednak pokusą której trudno będzie się oprzeć ubezpieczycielom.

Źródło: pp

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *