AktualnościPolitykaPolska

Groził śmiercią ministrowi zdrowia

Mężczyznę, który nawoływał do zabójstwa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego i groził mu śmiercią zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Pawłowi K. grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który w grudniu 2022 roku podczas publicznej transmisji internetowej nawoływał do zabójstwa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tej samej transmisji groził mu także śmiercią.

r e k l a m a

Dzień po tym wydarzeniu, 10 grudnia 2022 r., Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie złożył pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Sam minister poinformował poznańskich policjantów wyrażając obawę, że groźby mogą być spełnione.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, zabezpieczyli nagrania transmisji internetowej z 9 grudnia. Przeprowadzili jej analizę, która dała podstawę do wszczęcia postępowania karnego. Złożyli w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wniosek o wszczęcie Śledztwa.

W oparciu o materiał dowodowy prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania 48-letniego Pawła K. i doprowadzenia go na przesłuchanie. W poniedziałek zatrzymanemu ogłoszono zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: policja.pl

fot. ilust.

r e k l a m a
Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *