Sport

Iga Świątek w 1/4 finału US Open

1/8 finału US Open przyniosła sensacyjny wynik starcia Igi Świątek z Jule Niemeier. Pierwsza rakieta świata została pokonana przez 108. w rankingu WTA Niemkę!

r e k l a m a

Pierwszy set meczu zapowiadał sensację. Świątek przegrała go w stosunku 2:6. Drugi set już był bardziej wyrównany. Mimo początkowego prowadzenia Świątek, Niemka dzielnie dochodziła do reprezentantki Polski.

Drugi set ostatecznie zakończył się wynikiem 6:4 dla numeru 1 WTA. O zwycięstwie w meczu zadecyduje ostatni, trzeci set.

Początek trzeciego seta stał pod znakiem wyrównanych wymian. Mimo to szybko uwidoczniła się różnica klas rywalek. Ostatni set zakończył się wynikiem 6:0 dla Świątek.

Ostatecznie Iga Świątek wygrała pojedynek z Niemką przechodząc do 1/4 finału US Open.