IMGW ostrzega: nadchodzi fala mrozów!

IMGW wydał ostrzeżenie o nadchodzących mrozach. Miejscami temperatura może spaść do – 20 stopni Celsjusza.

Synoptycy ostrzegają o nadchodzącej fali mrozu. Miejscami temperatura może spaść nawet do -20 stopni C. Ostrzeżenia obowiązuje do soboty. Mrozy mają wystąpić zwłaszcza w nocy. Na terenach podgórskich przewiduje się spadek temperatura w nocy poniżej -15 stopni.

r e k l a m a

Nocne mrozy mają jednak wystąpić na terenie całego kraju. Temperatura już dziś ma spaść w centralnych częściach kraju do -8 stopni C.

Jedynie nad morzem temperatura może być nieznacznie poniżej 0.

Policja i służby ratunkowe apelują o szczególne zwrócenie uwagi na osoby bezdomne i potrzebujące pomocy. W razie zauważanie człowieka któremu grozi wychłodzenie należy udzielić mu pomocy i poinformować służby ratunkowe dzwoniąc pod numer 112.

źródło: pp

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *