AktualnościCiekawostki

Jak często przeklinają Polacy? W wulgaryzmach wyróżniają się dwa miasta

Sporządzono ranking jak często jak często przeklinają Polacy. Przeciętny obywatel naszego kraju używa wulgaryzmów 19 razy dziennie. Wyraźnie ponad przeciętną wyróżniają się mieszkańcy dwóch miast.

r e k l a m a

Wulgaryzmy istnieją w każdym języku a ich historia jest tak długa jak dzieje ludzkości. Jak wykazały badania, przeciętny Polak przeklina 19 razy w ciągu dnia.

Sondaż sporządzony na zamówienie Preply wskazał, że Polacy nie odbiegają od trendów światowych gdzie np. Amerykanie przeklinają przeciętnie 21 razy w ciągu dnia.

Nie jest niespodzianką, że mężczyźni przeklinają zdecydowanie częściej niż kobiety. W Polsce, przeciętny mężczyzna używa wulgaryzmów 22 razy dziennie, a kobiety 15.

Badanie ujawniło także, że skłonność do używania wulgaryzmów przejawiają ludzie młodzi w przedziale wiekowym 16-24 lata. W tej grupie wiekowej średnia liczba przekleństw w ciągu dnia wynosi 27 przekleństw dziennie.

Badania ujawniły także znaczne różnice regionalne. W podziale na miasta gdzie pada najwięcej wulgaryzmów zdecydowanie przodują Gdynia i Bydgoszcz. W tych miastach średnia liczba przekleństw wynosi około 30 na dzień.

Najmniej przeklinają natomiast mieszkańcy Gliwic, Torunia i Gdańska.

Źródło: preply

fot. ilust.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *