Jak usmażyć idealne jajko sadzone. Sekret został odkryty!

Słynna blogerka kulinarna i szefowa kuchni Yasmeen zajęła się jajkami sadzonymi. Ta zdawałoby się najprostsza potrawa znana na całym świecie ma swoje sekrety. Ich poznanie to gwarantowany sukces kulinarny.

Okazuje się, że ludzie smażąc jajka popełniają wiele błędów. Ich wyeliminowanie może spowodować, że proste danie stanie się naszą specjalnością i przysmakiem dla rodziny i gości.

W rozmowie z „Eat This, Not That” Yasmeen AlSawwaf zdradziła kilka sekretów idealnego przygotowania jajek sadzonych.

Głównym z nich jest sposób w jaki jajka trafiają na patelnię. Ekspertka zwraca uwagę, że jajka należy najpierw wbić do miski, a dopiero potem wylewać na patelnię. Gwarantuje to spoistość potrawy i estetyczny wygląd.

Jajka sadzone powinno się smażyć na patelni z powłoką przeciw przywieraniu, utrzymując ogień na poziomie 123-137 stopni. Nie można dopuścić by jajka zaczęły „bulgotać” i przypalać się, zanim będą usmażone w środku.

Jajka smażone powinny być błyszczące i mieć w pełni zastygłe białka. Nie powinny mieć pęcherzyków ani brązowych plam, a żółtka powinny być odpowiednio ścięte. To ostanie kryterium jest już zależne od preferencji domowników i gości.

Warto smażyć jajka pod przykrywką dodając na patelnię trochę wody. Para wodna spowoduje wtedy lekkie ścięcie żółtka na górze co jest bardzo atrakcyjną formą podania jajek sadzonych.

Przyprawy takie jak sól czy pieprz stosujemy na samym początku smażenia a bardziej ozdobne jak szczypiorek w końcowej fazie przygotowania przyprawy.

Na podstawie: yt/pp

fot.ilust.

Facebook Comments