Janusz Korwin-Mikke najczęściej cytowanym „polskim” politykiem w Rosji

Janusz Korwin-Mikke jest najczęściej cytowanym politykiem z Polskim w rosyjskich kanałach propagandowych. Obecnie rosyjskie media podbija jego komentarz kwestionujący zbrodnie dokonanej na Ukrainie przez okupantów.

Kremlowska propaganda od lat chętnie cytuje Janusza Korwina-Mikke. Lider Konfederacji chętnie wspiera reżim putinowski i powiela tezy propagandy Kremla.

Tym razem rekordy popularności bije jego komentarz na temat bestialskich zbrodni w Buczy gdzie rosjanie mordowali całe rodzinny dokonując licznych gwałtów i kradzieży.

Jest to typowe błędne koło. Takie zdjęcia mają udowodnić, że Rosjanie są zbrodniarzami. A skąd wiadomo, że mordercami byli Rosjanie, a nie Ukraińcy? Jak to, skąd? Bo przecież wiadomo, że Rosjanie są zbrodniarzami…” – pisał Korwin-Mikke na Twitterze.

Wcześniej Korwin podważał nawet sam fakt zbrodni. Mimo wizyty dziennikarzy z całego świata i wstrząsu jaki wywołały nagrania i zdjęcia z Buczy dla Korwina mogło to być przestawienie i mistyfikacja.

To w ogóle nie muszą być trupy: nie widać ran. I dlaczego twarze, jak i na innych zdjęciach, zasłonięte?” – pisał Korwin-Mikke.

Od Korwina odcinają się także liczni zwolennicy Konfederacji. Wzorem lat ubiegłych działalność Korwina-Mikke jest skupiona na destrukcji sceny politycznej, propagowaniu Kremlowskiej propagandy i próbie niszczenia zdroworozsądkowego myślenia młodych ludzi.

Źródło: pp

fot.arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.