PolitykaŚwiat

Joe Biden znów stracił kontakt z rzeczywistością? Myli Ukrainę z Afganistanem

79-letni Joe Biden już podczas kampanii prezydenckiej wykazywał objawy demencji. Tym razem podczas wywiadu telewizyjnego urzędujący prezydent USA zagubił Ukrainę między Afganistanem a Irakiem.

Stan zdrowia Joe Bidena budzi niepokój. Już podczas zwycięskiej kampanii prezydenckiej pojawiły się głosy o jego demencji i niezdolności do kierowania krajem. Biden wielokrotnie mylił słowa, pojęcia i zaskakiwał niewiedzą na temat współczesnej geopolityki.

Podczas ostatniego wywiadu telewizyjnego dla sieci NBC, Biden nie mógł umiejscowić swojej wypowiedzi między Ukrainą, Afganistanem i Irakiem.

Nie mieliśmy najmniejszej możliwości, by zjednoczyć Ukrainę. Przepraszam, Irak. Afganistan! Osiągnięcie tego było niemożliwe – powiedział w wywiadzie dla telewizji NBC.

To kolejna wpadka Bidena podczas publicznych wypowiedzi. Jego administracja unika konferencji prasowych z udziałem prezydenta i jego spontanicznych wypowiedzi. Biden już wielokrotnie mylił np. Syrię z Libia czy Irak z Iranem.

Gdzie jest „guzik atomowy”? Poważne kłopoty w Białym Domu

Biden już kilkukrotnie nazwał swoja wiceprezydent Kamalę Harris głową państwa co przywraca spekulację o jego marionetkowej roli wobec lewicowego zaplecza które ma pełnić faktyczna władzę w USA.

Na podstawie: NBC/PP

fot. arch.

Facebook Comments