PolitykaPolska

Kaczyński zrywa z Orbanem. Polska bez sojuszników w Europie?

Węgry od lat były uważane za sojusznika Polski na forum europejskiej polityki. Postawa Viktora Orbana wobec wojny na Ukrainie zmusiła polskich polityków do weryfikacji stosunków z Węgrami. Ostateczną decyzję podjął Jarosław Kaczyński.

r e k l a m a

Jarosław Kaczyński wraz z czołowymi politykami Prawa i Sprawiedliwości od czasu zbrodniczej inwazji Rosji na Ukrainę krytycznie oceniali postawę Węgier.

Viktor Orban po kolejnych wygranych wyborach nadal jest jednym z największych sojuszników zbrodniczego reżimu z Kremla w Europie.

Orban regularnie kontaktuje się z Władimirem Putinem. Krytykuje on także postawę Ukrainy i podważa prawdziwość doniesień o zbrodniach rosjan na Ukrainie.

Kaczyński, pytany, czy widzi potrzebę zacieśniania stosunków z Węgrami, czy zajdą w tych relacjach zmiany, stwierdził, że “zmiany byłyby wskazane pod warunkiem, że zmieni się Viktor Orban” i jest to warunek dalszej współpracy między polska a Węgrami.

Nie możemy współpracować, tak jak dotąd, jeżeli jego zachowanie nadal będzie takie – stwierdził Kaczyński.

Zmiana stosunków z Węgrami powoduje, że Polska pozostanie sama na forum europejskich organów na których celowniku jest „praworządność”. Sojusz z Węgrami był wielokrotnie podważany. Węgry wiele razy okazały się nielojalnym sojusznikiem tak na forum europejskim jak i w stosunkach z Rosją.

r e k l a m a

Źródło: pp

fot.: arch.

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *